Update van het StrandHuis
Ingekomen stuk van Ronald Verheijen van het StrandHuis
StrandHuis in zicht!
Beste dorpsgenoten,
Er is de afgelopen zes weken al heel veel gebeurd op het strand aan de Waterviolier.
Sinds de fundering begin juni is geplaatst konden wij beginnen met bouwen.
Sinds Pasen sta ik samen met Marco Agema van "De Snackbar van de Toekomst" op vrijdag en zaterdag in Meerstad.
Het is zeer aangenaam hoe iedereen aan de snackwagen geïnteresseerd is in de ontwikkelingen van Het StrandHuis.
Omdat er veel vraag naar informatie en duidelijkheid is, breng ik jullie graag op de hoogte van de ontwikkelingen.
Uiteraard was ik graag al in februari begonnen met bouwen, maar dit is niet het geval, dus: zeilen bij zetten en koers aanpassen.
De laatste zes weken is er veel werk verzet:
- Terras aangelegd
- Plaatsen van alle bijgebouwen
- Staalconstructie hoofdgebouw gemonteerd
- Dak van hoofdgebouw geplaatst
- Tijdelijk toilet geplaatst
- Bar/tap installatie
- Terrasomheining ingegraven
- Terrasschotten gemonteerd
- Gebruikte vloer gedemonteerd
Bij het laatste punt staat gebruikte vloer. Eigenlijk geldt dit voor heel veel materialen. Waar kan, kiezen we voor hergebruik van materialen. Dit scheelt in de kosten, duurzamer, maar ook heel leuk om bij veel onderdelen al een verhaal te hebben. Welke materialen dan? Welke niet? Ik durf voorzichtig te zeggen dat 80% van de materialen al een bestaansgeschiedenis hebben.

Wanneer open?
Afgelopen weken hebben we her en der al een ijsje verkocht op het terras en bij mooi weer ook een koud biertje voor toevallige passanten.
Zelfs al een groepje ontvangen die al maanden geleden hadden gereserveerd.
Vanaf nu zullen we bij mooi weer het Pop-up terras open hebben!
We serveren een klein gedeelte van onze toekomstige drankenkaart. Qua eten serveren we vanaf komende week een borrelkaart en een daghap.
Deze kaart willen we zo snel mogelijk uitbreiden tot de gehele kaart. Hoe snel dit gaat is mede afhankelijk van externe factoren. Ondertussen gaan we in de rustige uurtjes volop door met opbouwen.
Jullie zijn van harte welkom om al lekker te genieten van een koffie met een appeltaartje, een koud drankje of een borrelhapje. Of om even te komen gluren naar de "vooruitgang". (Ook de Zeilschool is volop aan het bouwen, maar je bent nu al welkom voor lessen of om een sup te huren).
Wel vragen wij jullie als "buren van Het StrandHuis" om uw begrip dat wij nog wel in een bouwfase zitten en onze beoogde service nog niet volledig kunnen bieden, maar wij geloven erin dat het ons samen met u gaat lukken.
Collega gezocht
Ps. Wij zijn nog op zoek naar leuke collega's om ons team te versterken, (met voorkeur ook heren en dames van 21+) ervaring is een pre, maar enthousiasme is een must.
Heeft u vragen of ideeën, schroom niet om mij te benaderen.
Met gezonde groet en hopelijk tot snel op jullie "dorpsplein" Het StrandHuis!